Yeni Sultan Papağanı

En iyi cevaplar
0
Merhabalar. 2 gün önce erkek wf sultan papağanı aldım petshoptan maalesef üretici bulamadım. Petshopta 5-6 aylık olduğunu söylediler. Eve getirdim kafesi eksiksiz. Sorularım şunlar;
1-Kuş 2 gündür aynı tünekte yanımda yem ve su yiyip içmiyor ve titriyor ayrıca gagasını birbirine sürtüp çıt çıt diye sesler çıkartıyor sebepleri nedir?
2-Kuşa ıslık çalmak ve internetten kuş sesi dinletmek hoşuna gider mi ?
3-Bir ayağını tünekten çekip geriliyormuş gibi yapıyor ve kanatlarını açıyor bu ne anlama gelir?

Sorularıma yanıt verirseniz çok mutlu olurum özellikle bilgi sahibi ve tecrübeli kişiler yazarsa sevinirim...
İyi günler..

sahintayfun

Yönetici
kurucu
En iyi cevaplar
1
Merhaba yeni olduklarından dolayı ortama geç alışırlar yeme su içme gibi yavaşlıklar o yüzdendir gaga gıcırdatma uyuku hallerine girdiklerinde bize işaret verirler genellikle sıcak bir ortamda kanatlarını açarlar

En iyi cevaplar
0
Merhaba yeni olduklarından dolayı ortama geç alışırlar yeme su içme gibi yavaşlıklar o yüzdendir gaga gıcırdatma uyuku hallerine girdiklerinde bize işaret verirler genellikle sıcak bir ortamda kanatlarını açarlar
Peki ıslık çalmam veya ses dinletmem sorun olur mu ? Çünkü ses açınca ötüyor.

En iyi cevaplar
0
Hatta hapşırıyor sanırım ya ne yapmam lazım

En iyi cevaplar
0
merhabalar sultan papaganim daha 1 gunluk yavru 1,5 aylik kuzenim den aldim kuzenim artik kendisinin yem yiyebildigini soyledi annesinden ayirip eve getirdik fakat evde yem yemiyor ve cok durgun azonce pirinc unu uzum yumurta sarisi ile mama hazirladim ve siringa ile yedirdim biraz zorlandik ama yedi ardinda sringa ile su verdim biraz icti ne yapmaliyim lutfen yardim uyuyamiyorum...

En iyi cevaplar
0
merhabalar sultan papaganim daha 1 gunluk yavru 1,5 aylik kuzenim den aldim kuzenim artik kendisinin yem yiyebildigini soyledi annesinden ayirip eve getirdik fakat evde yem yemiyor ve cok durgun azonce pirinc unu uzum yumurta sarisi ile mama hazirladim ve siringa ile yedirdim biraz zorlandik ama yedi ardinda sringa ile su verdim biraz icti ne yapmaliyim lutfen yardim uyuyamiyorum...
Kardeşim kuş yeni olduğu için korku ve stresten yem ve su yiyip içmez ama yavru olduğu için kendine ve ortama daha çabuk alıştırabilirsin.

sahintayfun

Yönetici
kurucu
En iyi cevaplar
1
Kardeşim kuş yeni olduğu için korku ve stresten yem ve su yiyip içmez ama yavru olduğu için kendine ve ortama daha çabuk alıştırabilirsin.
Erken ayırıp annesinin yanında ölen kuşlarda çok yanlız ona göre alıştıracam diyerek ölmesinler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Üst Alt