• Merhaba Ziyaretçi Facebook,Google,twitter Gibi Sosyal Ağlardan Direk Üye Olamıyorsanız Normal Üyelik için Lütfen Davet Kodu isteyiniz

Acill!!! Hasta sultan papağanı

Elif aksin

Acemi Çaylak
Yeni Üye
Papağanımız yaklaşık 1 yaşında 3 aydır bizimle. Geldiğinde çok enerjikti çok ötüyodu ama hasta oldu yemlerini sindirmeden çıkarıyor halsizleşti. Kursak mantarı var dediler 15 gündür flagy kullanıyoruz geçmedi. Kusma yok ağzında mantar belirtisi de yok. Biraz zayıfladı. Hep uyumak istiyor. Önceden öğrendiği melodili ötüşünü şimdi ötemiyor sesi zor çıkıyor. Tuvaleti hep sulu sulu çıkıyor. 3 kez dışkısında siyahlık vardı çekirdekten kaynaklıdır diye düşündük. Son 2 gündür iştahı kesildi onun dışında gayet güzel yemlerini yiyordu. Bugün de kustu kusmasında da yemlerini olduğu gibi çıktı. Araştırıyorum hiçbişey bulamadım. Böyle hastalığa denk gelen varsa yardım etsin lütffen.IMG-20190719-WA0019.jpgIMG-20190719-WA0024.jpgIMG-20190719-WA0020.jpg

ErhanReyiz

Acemi Çaylak
Site Yetkilisi
Kuşunuza grit sivri uçlu taş vermeniz gerek bu kuş kurumaya girmiş bunu uygulayın 4.günddnbaslayın yapıcagınız karısımlı suya yumurta sarısı cici bebe herobaby sebzeli ekleyip o suyu agızdan kusa içirin sırıngayla acil

Ekli dosyalar

Elif aksin

Acemi Çaylak
Yeni Üye
Kuşunuza grit sivri uçlu taş vermeniz gerek bu kuş kurumaya girmiş bunu uygulayın 4.günddnbaslayın yapıcagınız karısımlı suya yumurta sarısı cici bebe herobaby sebzeli ekleyip o suyu agızdan kusa içirin sırıngayla acil
veteriner mantar veya parazit dedi flagyl ve mikostatin söylemişti. Onları kullandık ancak iyileşme sağlanmadı. dün Biteral250mg tedavisine başladım. Böylr devam etmeli miyim yoksa o karışımı mı yapmalıyım

sahintayfun

Kral Üye
Yönetici
Kurucu
İşe yaramadıysa @ErhanReyiz dediğini uygulayın geçmiş olsun

ErhanReyiz

Acemi Çaylak
Site Yetkilisi
Göğüs sivri ise biteral ölümü hızlandırır mutlaka antifungal kullanmalısın antibiyotik değil

ErhanReyiz

Acemi Çaylak
Site Yetkilisi
Kus çk kötü durumda elle besleyin günde 4-5 öğün 5 er cc sabah aksam taze karısımlı su hazırlayıp hemen 4.gün bölümündeki ilaçlı mama yapıp yedirin aradaki 3 öğünde probiyotikli mama verin kurtulma ihtimali bayağı az antibiyotik kusu öahvetmiş kurumdaki kusa antibiyotik asla verilmez

Legendery Mabel

uzaklaştırıldı
uzaklaştırıldı
Göğüs sivri ise biteral ölümü hızlandırır mutlaka antifungal kullanmalısın antibiyotik değil